خدمات پانوراما (عكس 360 درجه ديجيتال)

 

 

 

 

چرا پانوراما ؟

عكسها و فيلمها هر قدر هم دقيق و جامع باشند نميتوانند به انتخاب بيننده باشند. بلكه عكاس تصميم ميگيرد كه بيننده چه چيزي را بايد ببيند. در پانورامای 360 درجه اين امكان وجود دارد تا بيننده خود با دوران، جابجايي، جلو بردن و عقب كشيدن دوربين دقيقاً همچون ناظر حاضر در محل، به موضوع نگاه كند و زاويه و فاصله و موقعيت خويش را تعيين كند.

 

 

نمونه پانورامای مبتني بر عكاسي ديجيتال

کليد چپ ماوس را فشار داده و ماوس را حرکت بدهيد

با کليد SHIFT و حرکت دادن ماوس زوم کنيد

بري جابجا کردن محل دوربين بر روي لينکهای زرد رنگ کليک کنيد

پانوراما يا عكس ديجيتال 360 درجه عبارت است از مجموعه عكسهای ديجيتالي كه از يك نقطه ثابت در مركز دايره به سمت بيرون يا از روي محيط يك دايره به سمت مركز ثابت دايره تهيه گشته و توسط مراحل نرم افزاري خاصي بدل به پانوراما برای نمايش در وب سايت يا CD های مولتي مديا ميگردد.

 

همانگونه كه ذكر شد پانوراما در دو نوع كلي قابل ارائه میباشد :

نوع اول : پانورامای كانوني

نوع دوم : پانورامای محيطي

در نوع اول پانوراما، يعني پانورامای كانوني جهت ديد پانوراما از بيرون دايره فرضي به سمت مركز آن میباشد. بنابراين مكان دوربين بر روي محيط دايره حركت كرده و در يك چرخش كامل حول مركز دايره عكسهای ي متناسب با شعاع دايره تهيه ميشود. در اين روش دوربين علاوه بر چرخش حول مركز دايره تغيير مكان طولي و عرضي نيز دارد. از اين نوع پانوراما برای نمايش وجوه مختلف اشيا صنعتی استفاده ميشود. با اين تكنيك ميتوان تمامی وجوه مثلا يك قطعه صنعتی، دستگاه يا كالا و محصول را نمايش داد.

 

در نوع دوم، دوربين در مركز دايره بوده و جهت ديد آن به سمت بيرون دايره میباشد. بنابراين بر خلاف نوع اول دوربين تغيير مكان طولي و عرضي نداشته و صرفا حول مركز دايره چرخش ميكند. اين نوع از پانوراما برای نمايش فضاها و محيط ها كاربرد دارد. بعنوان مثال برای نمايش فضاي داخلي يا خارجي يك كارخانه، انبار، آمفي تئاتر و يا نمايشگاه ميتوان از اين روش استفاده نمود.

 

با امكانات فوق العاده اي كه پانوراما در اختيار مخاطب قرار ميدهد، تصور و تجسمي حقيقي و عيني از موضوع در ذهن مخاطب شبيه سازی ميشود.

 

امكانات پانوراما عبارتند از :

 

1- چرخش و دوران دوربين (با حركت دادن ماوس همزمان با پايين نگاه داشتن كليد چپ)

2 - حركت به جلو (ZOOM IN) با استفاده از كليد شيفت و بالا بردن ماوس

3 - حركت به عقب (ZOOM OUT) با استفاده از كليد شيفت و پايين آوردن ماوس

4 - لينك به پانورامهای ديگر در نقطه دلخواه (از اين روش ميتوان برای ايجاد مجموعه اي كامل از چشم اندازهای مختلف يك موضوع و حركت وسيع در موضوع استفاده نمود. نمونه بالاي صفحه از اين طريق و با بكارگيری 3 پانورامای مجزا عملا در محوطه نمايشگاه حركت ميكند)

5 - لينك به وب سايت در نقطه دلخواه

6 - لينك به فايل ويدئو در نقطه دلخواه

7 - لينك به فايل صدا در نقطه دلخواه

کالا و محصولات، غرفه نمايشگاهی، سالن نمايشگاهی، کارخانه و خط توليد .....

 

 

 
 
   
 

 

 

 

 

 

صفحه اصلی