اخبار و رويدادها مقالات طراحان صنعتی آلبوم طرح و راندو   كتاب و نشريات شركت ها و موسسات دانشگاهها و موسسات آموزشی

وب سايت ها وبلاگ سيستم و ابزارها مسابقات طراحی صنعتی ارسال مطلب نيازمنديها

طراحان چگونه می انديشند

این نام کتابی است که کمبود آن برای ما به شدت احساس می شد، روش تفکر و اندیشیدن یک طراح می بایست با بقیه فرقی داشته باشد اینطور نیست؟

طراحان چگونه می‌اندیشند: ابهام‌زدایی از فرایند طراحی

نویسنده: برایان لاوسون
مترجم: دکتر حمید ندیمی
ناشر: انتشارات دانشگاه شهید بهشتی


این کتاب ترجمه‌ای است از چاپ سوم کتاب How Designers Think: The Design Process Demystified که در سال 1997 توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است و تاریخ چاپ اول آن به سال 1980 برمی‌گردد. برایان لاوسون (Bryan Lawson)، نویسنده کتاب که در دو رشته معماری و روان‌شناسی به تحصیل و تدریس پرداخته است، بیش از 100 اثر منتشر نموده است که در میان آنها، کتاب طراحان چگونه می‌اندیشند، از جامع‌ترین کتاب‌های منتشرشده در نوع خود به شمار می‌رود، بطوری‌که از زمان انتشار جزو منابع درسی بسیاری از دروس طراحی، چه در رشته معماری و چه در سایر رشته‌های طراحی، بوده است.
آنچه در کتاب طراحان چگونه می‌اندیشند مطرح می‌شود، بیشتر به فرایند طراحی مربوط است تا به محصول نهایی؛ در کل، این کتاب درباره موضوعات مربوط به فرایند طراحی، مسئله‌ها و راه‌حل‌های طراحی و تفکر طراحانه است. لاوسون در این زمینه می‌گوید: کتاب حاضر درباره معماری یا در حقیقت درباره هیچ یک از محصولات طراحی نیست. این کتاب درباره مسئله‌های طراحی است، این که چه چیز آنها را چنین ویژه می‌سازد و چطور می‌شود آنها را فهمید؛ این کتاب درباره فرایندهای طراحی و چگونگی آموختن، بسط دادن و تمرین کردن آنهاست.

شاد و خوش باشید

بر گرفته از وبلاگ "اسطوره ای بنام طراحی" يكشنبه، 9 مهر، 1385 - حیدر جواهری